במכון עשר אצבעות ניתנים טיפולים לילדים עם ADHD בגילאי 5-10 בגישת Cog-Fun

Cog-Fun

Cog-Fun - Cognitive Functional Intervention

גישה שפותחה במעבדה לשיקום נוירו-קוגנטיבי שבאוניברסיטה העברית והדסה ירושלים ע"י ד"ר עדינה מאיר, ג'רי האן מרקוביץ', אורית פישר, ד"ר רותי טראוב  סוגי הטיפול ב ADHA זהו טיפול קוגנטיבי תפקודי בילדים, מתבגרים ומבוגרים עם הפרעת קשב וריכוז (ADHD). טיפול זה פונה לחסמים הקוגנטיביים, הרגשיים והסביבתיים שבאים לידי ביטוי בהקשר של תפקודי יום יום: להיות מוכן בבוקר בזמן; להגיב בצורה מבוקרת במצבים חברתיים; להתארגן ללמידה יעילה בתקופת מבחנים; להתחיל ולהתמיד במשימה; לא לאבד ציוד; לזכור מה לקחת כשיוצאים מהבית; להגיע מוכן לפגישת עבודה; ניהול זמן ומשימות, ועוד משימות יומיומיות בסביבת הבית, בית הספר והעבודה,  כל אלה עמדו במוקד פיתוח שיטת התערבות בריפוי בעיסוק- המיועדת לילדים, מתבגרים ומבוגרים עם הפרעת קשב. 

הטיפול פונה להשלכות הנרחבות של ההפרעה בהקשר של העיסוק של הילד והסביבה. מטרתה של גישה זו הינה לקדם רכישת אסטרטגיות ניהוליות ומסוגלות עצמית בביצוע עיסוקי. כמו כן, מושם דגש על העלאת מודעות לתהליכי הלמידה לצורך שינוי והפנמת תהליכים יעילים יותר בתפקודו של הילד. הטיפול הינו קצר מועד 12-14 מפגשים, בו נבחרות מטרות בשיתוף עם ההורים והילד. במהלך הטיפול, הילד רוכש אסטרטגיות ניהוליות. אסטרטגיות אלו מתורגלות עם הילד וההורה בקליניקה אך ניתנות גם כ"שיעורי בית" להמשך תרגול בבית.

בהמשך, מתורגם התרגול למטרות תפקודיות הנקבעות מראש. הפעילויות הנבחרות לשם התרגול מכוונות להיות מהנות כדי שניתן יהיה לגייס מניעים מוטיבציונים להשגת המטרה. במכון עשר אצבעות ניתנים טיפולים בגישה זו לילדים בגיל 5-10 ע"י מרפאות בעיסוק שעברו הכשרה וקבלו תעודת מורשה טיפול בגישת Cog-Fun מבית הספר לריפוי בעיסוק של האוניברסיטה העברית בירושלים.

טיפולים אלו אינם כלולים במסגרת הטיפולים הניתנים דרך קופ"ח | לתיאום לפגישת ייעוץ התקשרו 03-7360910